ЩО ТАКЕ ГРИП І ЯК З НИМ БОРОТИСЯ

Коли починаються зимові холоди до нас приходять не тільки свята, але і маса проблем, створюваних вірусами.

Грип — хвороба, з якою люди стикаються щорічно. Сезонні спалахи цієї недуги часто змушують турбуватися людей.

Що ж таке грип? Чому ми так його все боїмося? Варто вивчити питання самого грізного зимового захворювання детальніше.

Грип лікування і особливості

Збудником зазначеного захворювання завжди є вірус.

Вірус — це особлива доклеточна форма живої матерії. Основними відмінностями вірусного мікроорганізму є відсутність клітинної стінки, присутність нуклеїнової кислоти і абсолютна схильність до паразитування.

Віруси практично ніколи не піддаються дії антибактеріальних препаратів. Саме з цієї причини вважається, що антибіотики при грипі не приносять користі.

Грип — гостра респіраторна вірусна інфекція, яка досить швидко поширюється. Грип здатний викликати розвиток пандемій та епідемій.

Існує безліч типів і підтипів грипу. Практично щороку вірус мутує і постає перед нами в новій унікальній формі.

Грип відрізняється високою контагеозністю. Хвороба передається аерогенним способом. Захворіти недугою може кожен. Однак прийнято виділяти групи людей, особливо схильних до зараження вірусними інфекціями:

  • Діти дошкільного та молодшого шкільного віку.
  • Літні люди.
  • Пацієнти, які страждають хронічними захворюваннями.
  • Люди зі статусом імунодефіциту.
  • Вагітні жінки.

Втім, медики попереджають, захворіти може навіть абсолютно здорова людина, що не входить в перераховані вище групи. Тому пильність в період сезонних спалахів захворювання втрачати не можна нікому. Необхідно приділяти особливу увагу профілактиці небезпечного вірусного недугу. Якщо довелося зіткнутися з хворобою, не можна шукати засіб від грипу самостійно. При перших симптомах зараження вірусною інфекцією потрібно звертатися до лікаря. Тільки фахівець поставить вірний діагноз і розповість, як лікувати грип правильно.

З грипом наодинці

Як лікувати грип в домашніх умовах — це питання, яке цікавить багатьох людей. Однак кожна розумна людина повинна розуміти, що виписати ліки від грипу може тільки лікар.

Самолікування в випадку з дійсним вірусом грипу не просто небажано, а вкрай небезпечно.

Тому виявивши перелік характерних ознак, необхідно відразу звернутися до лікаря.

На виникнення грипу можуть вказувати наступні симптоми:

  • Різке підвищення температури тіла.
  • Озноб і головний біль.
  • Ломота в суглобах.
  • Слабкість і зниження апетиту.
  • Нежить, кашель, кон’юнктивіт.
  • Розлад стулу, блювота.

Варто відзначити, що деякі особливості симптоматичної картини при розглянутому захворюванні залежать від типу вірусу, що викликав хворобу.

Зустріти вірус у всеозброєнні

Кращим захистом від грипу та інших інфекційних хвороб є профілактика. Кожна розумна людина повинна готувати свою імунну систему до зустрічі з сезонними вірусами та іншими можливими інфекціями.

Лікарі рекомендують завчасно вакцинуватися від різних інфекцій. Також існують деякі доступні народні засоби, що дозволяють підтримати власний імунітет.

Наприклад, вважається, що ті, хто віддає перевагу здоровому способу життя, збалансованому харчуванню і достатньо часу приділяють фізичній культурі, мають більш міцний і стійкий імунітет.

Для того щоб імунітет був міцніше потрібно їсти більше фруктів, овочів і ягід, частіше бувати на свіжому повітрі і відводити більше часу для активного відпочинку.

Уникнути зараження можна

Якщо спалах неприємної недуги зафіксована в регіоні, слід задуматися про методи активної профілактики.

Відразу варто відзначити, що вакцинація в разі епідемії вже не допоможе. Але, знизити ризик зараження цілком можливо. Для цього необхідно дотримуватися кількох простих правил:

  • Уникати походів в громадські місця.
  • Використовувати захисну медичну маску в місцях з великим скупченням людей.
  • Завжди мити руки після вулиці.
  • Намагатися уникати контактів з хворими людьми.
  • Посилювати частку натуральних вітамінів в своєму раціоні.
  • Застосовувати профілактичні засоби, прописані лікарем.

Звичайно, стовідсоткової гарантії не дають жодні засоби профілактики вірусної інфекції. Тому потрібно в будь-якому випадку вкрай уважно ставитися до свого організму в період спалахів вірусних хвороб.

У разі хвороби

Якщо так сталося, що уникнути інфекції не вдалося, важливо не панікувати і не засмучуватися. Перше, що повиненна зробити хвора людина — це лягти в ліжко і викликати медичного фахівця. Ні в якому разі не можна йти на роботу або кудись ще в разі такого захворювання. Нехтуючи постільним режимом і активним лікуванням в період грипу, людина ризикує отримати небезпечні ускладнення.

Перейти к верхней панели
Developed by WEBKITCHEN agency